Wypoczynek na łonie natury

Jeśli klimat Puszczy Knyszyńskiej Ci odpowiada, z pewnością zainteresują Cię również inne cudowne regiony Polski, które oferują wypoczynek na łonie natury, wśród pięknych lasów, jezior lub na wybrzeżu….

wakacje w zgodzie z przyrodą

Noclegi w Polsce są tak bardzo zróżnicowana, że wśród oferty noclegowej dosłownie każdy znajdzie coś odpowiedniego – bez względu na to, czy wybiera się na długi weekend, czy też zamierza spędzić urlop z rodziną. Dla miłośników wypoczynku w zgodzie z naturą świetnym rozwiązaniem będzie zarezerwowanie domku wypoczynkowego. Część z nich bywa ogrzewana, całoroczna, można więc bez obaw rezerwować je prawie przez cały rok. Niewątpliwym atutem noclegu w domkach jest niezwykły klimat, które oferują. Domki drewniane różnią się znacznie od noclegu w pensjonacie czy domu gościnnym.

Zobacz również: domki Łeba

Jeśli natomiast interesuje Cię pełen komfort wypoczynku podczas wakacji, najlepszym wyborem będzie zarezerwowanie apartamentu, przygotowanego specjalnie z myślą o dłuższych pobytach. Apartamenty wyposażone są we wszelkie udogodnienia, które znamy z własnych domów. To opcja w sam raz dla rodzin z dziećmi oraz na dłuższe pobyty: trudno przecenić możliwość zrobienia prania w trakcie urlopu (w końcu garderoba, którą bierzemy na urlop, jest dość ograniczona).

Wypoczynek nad morzem: Łeba

Wydmy zachwycają za każdym razem

Łeba, polskie miasto leżące nad terenem morskim, jest cudownym miejscem dla turystów. Zachwyca bogatą ofertą różnorodnych atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych zwiedzających. Na terenie Łeby znajdują się również liczne noclegi oraz domki do wynajęcia, dzięki temu możemy spędzić w tym cudownym miejscu kilka dni, zwiedzając wszystkie interesujące nas atrakcje.

Kontakt z przyrodą

Łeba, ze względu na cudowną lokalizacja, jest idealnym miejscem dla każdego miłośnika przyrody. Liczne plaże oraz tereny nadmorskie zachwycają swoim ukształtowaniem terenu. Spacerując po nich, możemy odetchnąć świeżym, nadmorskim powietrzem, które niesamowicie orzeźwia. Gdy wybierzemy się na wczasy w godzinach wieczornych, zachwyci nas cudowny Bałtycki zachód słońca.

Łeba jest również idealnym wyborem na rodzinne wczasy. Noclegi w Łebie świetnie sprawdzą się podczas wyjazdów z całą rodziną Podczas pobytu w tym nadmorskim mieście możemy zwiedzić Park Dinozaurów, kory zachwyci każdego miłośnika tych istot. Jest to cudowna okazja, aby wrócić w rodzinne wakacje najmłodszych, zachęcając ich tym do podróżowania oraz zwiedzania nowych miejsc.

Gdy wybieramy się w tamtą okolic, doskonałym miejscem na rodzinne wakacje, będzie również Park Bosmana. Tematyczne wesołe miasteczko zachwyci dzieci, ale także starszych ogromem atrakcji, jakie oferuje. Liczne zabawy z pewnością zaciekawią każdego.

Na terenie Łeby znajdują się również liczne muzea. Podczas wczasów, możemy zwiedzić między innymi Muzeum Bursztynu. Może być to niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z nadmorską kulturą oraz zagłębić się informacje, na temat tego niesamowitego morskiego skarbu. Możemy również zwiedzić Muzeum Figur Woskowych, które zachwyci nad niezwykle precyzyjnymi i realistycznymi figurkami, kore zostały ręcznie wykonane. Jest to, niezwykłe miejsce, nie tylko dla osób zainteresowanych sztuką woskową, ale także dla każdego, kto chce zobaczyć te niesamowite figury, w całości wykonane z wosku.

Dla odkrywców przyrody

Cudownym miejscem dla każdego miłośnika morskich stworzeń jest oceanarium. Podczas zwiedzania go możemy zaobserwować różnorodne gatunki morskich stworzeń, które zachwycają niezwykłą kolorystyką oraz budową ciała. W tym miejscu znajduje się różnorodne zwierzęta, od małych okazów po zachwycające okazy.

Kolejnym obowiązkowym punktem podczas wczasów, dla każdego miłośnika przyrody, jest Muzeum Motyli. W tym obiekcie turystycznym znajdują nie nie tylko liczne gatunki motyli, zachwycające swoimi pięknymi skrzydłami, ale także różnorodne owady. Podczas zwiedzania tego miejsca możemy dowiedzieć się, skąd pochodzi dany owad, a także nabyć podstawowe informacje na jego temat. Jest to niezwykła okazja również podczas rodzinnych wakacji. Dzieci uwielbiają przeróżne zwierzęta i zapewne zachwycą się również kolorowymi owadami, które różnią się od siebie nie tylko barwami, ale także wielkością.

Podczas pobytu w tym mieście warto również odwiedzić Manufakturę Słodyczy. Można tam nie tylko obserwować, jak wykonywane są przeróżne słodkości, ale także je zakupić i delektować się ich niepowtarzalnym smakiem.

Zobacz jak wybrać się na wydmy… rowerami.